Vijesti

Motoričke aktivnosti

15.4.2022.

   Djeci je potrebno kretanje. To je jedna od osnovnih potreba koje dijete mora zadovoljiti. U skupini svakodnevno provodimo tjelesne aktivnosti u sobi dnevnog boravka, na zraku i u dvorani vrtića.

    Tjelesne aktivnosti u dvorani provodimo dva puta tjedno. Upravo te aktivnosti izazivaju najveću sreću i interes djece. Trenutno provodimo senzomotoričke vježbe. Mali poligon obogaćen je raznim elementima za poticanje senzomotorike: sužene, glatke, rebraste i valovite površine, balans sprava, senzorne trake, strunjača,… Kako bi djeca pravilno osjetila i doživjela ono što im se nalazi pod nogama, potrebno je izuti papuče, skinuti čarape i uredno ih odložiti. Nakon vježbe potrebno je okrenuti čarape na pravu stranu, obuči ih na noge i obuti papuče. 

    Tako uz motoričke vježbe potičemo i samostalnost koja je važan segment u njihovu razvoju, a temelj je za daljnji život.

                                       „ONI SU MALI, ALI SU VELIKI!“

 

 

 

 

 

 

 

 

Ivana Tomić i Martina Šnjarić, odgojiteljice mlađe skupine Maslačka

 

 

 

Povratak