Vijesti

Domaće životinje

6.5.2022.

Drveni materijal koji su nam poklonili roditelji Vinke Horvat i figure domaćih životinja djecu su potaknuli na građenje nastambi. Kako bi djeca proširila spoznaje i stekla nova znanja omogućile smo im raznolike poticaje: velike fotografije domaćih životinja, razne slikovnice, cd s glasanjem životinja, figure životinja, razne građevne materijale. Tako su djeca svakodnevno bogatila i širila rječnik prepoznavanjem i imenovanjem životinja, mladunaca i nastambi. Puzzlama od dva dijela djecu smo poticale na rješavanje zadataka: povezivanje i imenovanje majke i mladunca. Drvene špatule koje su nam poklonili roditelji Eve Horvatović i kartonska kutija koje su djeca sama pobojala temperama poslužili su nam za izradu staje za životinje. Djeca staju često koriste za razne imitativne igre. Putem scenske igre „Sretna obitelj“ i lutaka na štapu: pijevca, kokoši i pilića djecu smo poticale na govorno stvaralaštvo.

 

 

 

 

 

 

 

Daniela Certić Gršeta i Danijela Kufrin, odgojiteljice mlađe skupine Bubamare

Povratak