Vijesti

Sigurni na cesti

14.6.2022.

Slikovnica „Budimo sigurni na cesti“ Mladena Kušeca poslužila nam je da započnemo aktivnosti vezane uz promet. Razgovarali smo o pravilima ponašanja u prometu i zašto su ona važna. Za vrijeme boravka na zraku s djecom smo posjetili obližnja raskrižja gdje im je najveću pažnju privukao semafor. U skupini su imali priliku izraditi svoj semafor od pedagoški neoblikovanog materijala. Od drvenih konstruktora gradili su ceste uz koje su postavljali prometne znakove i semafor. Velik interes pokazali su i za stolnu igru prometa koju su izradili uz pomoć odgojiteljica. U igri su dodavali prijevozna sredstva, pješake, prometne znakove te dodavali građevine poput bolnice i policije.

 

 

 

 

        

 

       

 

 

 

Natalija Sinkić i Vesna Starčević, odgojiteljice srednje A skupine Maslačka

 

Povratak