Vijesti

Igre na terasi

15.6.2022.

   Svakodnevni boravak na svježem zraku djeci pruža mnoge blagodati, te mu zbog toga pridajemo veliku pažnju. Sunce podiže raspoloženje i potiče proizvodnju vitamina D, a kretanjem i trčanjem ubrzava se disanje i strujanje zraka, te tako čiste dišni putevi.

   Brojne su aktivnosti koje provodimo na našoj terasi, a od svih djeca najviše vole igre loptama, loviti mjehuriće od sapunice i spuštati se niz tobogan. Osim toga, rado se igramo kvačicama, kockama, lutkama, ali isto tako volimo i pokretne igre s pjevanjem.

  Aktivnosti na zraku idealne su za razvoj socijalnih vještina,  a usvajanjem raznih motoričkih vještina zadovoljavamo potrebu djeteta za kretanjem i igrom.

 

 

 

 

        

 

 

 

 

Ljiljana Vdović i Andrea Štajcer, odgojiteljice II A jaslica Nevena

Povratak