Vijesti

Upoznajemo vrtićko igralište

21.6.2022.

Tijekom svakodnevnog boravka na terasi vrtića djeca promatraju vrtićko okruženje, a najviše pažnje usmjeravaju na igru druge djece na vrtićkom igralištu. Promatraju ih kako trče, ljuljaju se, penju  i spuštaju niz tobogan te igraju u pješčaniku. Prateći interes djece započeli smo planirati i realizirati boravak na zraku na vrtićkom igralištu. Boravak na zraku uključuje i pripremu pri čemu djecu potičemo na samostalnost pri skidanju i obuvanju obuće te odijevanju i svlačenju odjeće u garderobi. Uz to djecu potičemo i na hodanje u paru u čemu su sve uspješniji. U cilju nam je unaprijediti boravak na zraku raznim sredstvima i aktivnostima kako bi djeci omogućili stjecanje što više iskustava o okolini koja ga okružuje.

 

 

 

 

 

 

Helena Zulić i Karolina Šoštar, odgojiteljice I.jaslica Maslačka

Povratak