Vijesti

Istražujemo svijet oko sebe

5.7.2022.

Djeca srednje B skupine Nevena najviše vole provoditi vrijeme u prirodi. Priroda ih iznenađuje u svim svojim godišnjim dobima. Uočavaju i donose u vrtić biljke, životinjice, kukce,… Slijedimo njihov interes pa u suradnji sa roditeljima prirodu povremeno preselimo i u našu sobu. U drvene kutije posijali smo i posadili sjemenje povrća i cvijeća, te kasnije biljke presadili u povišene gredice. Ovih dana brali smo blitvu i mladi luk. Djeca su u staklenkama donosila, posudila iz prirode, kukce i pauke, a žabicu, sljepića i ježa nam je donio Teodorin tata.

Kroz igru i različite istraživalačke aktivnosti naučili su koliko su važne biljke i životinje koje su svuda oko nas.

                                                      

 

        

 

        

 

        

 

 

 

 Slađana Jelić i Renata Brozović, odgojiteljice srednje B skupine Nevena

Povratak