Vijesti

IGRE I AKTIVNOSTI U VRIJEME PRILAGODBE

23.9.2022.

Čitanje slikovnica povoljno utječe na razvoj slušne pažnje i govora kod djece, a u doba prilagodbe ova aktivnost ih dodatno umiruje. Slušanje veselih pjesmica podiže vedru atmosferu u skupini. Djeca jako dobro reagiraju na ples i pjesmu, što je u prilagodbi posebno važno. Igra na wesco elementima povoljno utječe na razvoj krupne motorike, koja je preduvijet cjelokupnog razvoja djece. Djeca jako vole puzati, penjati se, provlačiti, kotrljati se i drugo. Većina djece se uključuje  u likovne aktivnosti jer vole istraživati nove likovne materijale koje im svakodnevno nudimo. Poseban interes djeca imaju za didaktičke igračke kojima manipuliraju i istražuju njihovu funkciju. To su razne vrste naticaljki, umetaljki, pretakalice, taktilne loptice, senzorne ploče i drugo.

 

 

 

 

 

 

 

Matea Frece i Ivana Crnković, odgojiteljice II. A jaslica Maslačka

Povratak