Vijesti

Razvijanje fine motorike kroz jesenske aktivnosti

28.9.2022.

Fina motorika je sposobnost stvaranja sitnih preciznih pokreta rukom uz zadržavanje dobre koordinacije između prstiju i oka (okulomotorna koordinacija). Razvija se tijekom ranog razvoja djeteta – od početnih nespretnih pokušaja djeteta da stavi prste u usta, da se igra svojim prstićima, da samostalno koristi žlicu, da manipulira predmetima iz neposredne okoline do trenutka kada može samostalno uzeti i kontrolirati poteze olovkom na papiru.

Iskoristili smo jesenske plodove i razvijali finu motoriku kroz razne aktivnosti. Prstićima smo ruljili zrna kuruze sa klipova, prebacivali smo žlicama i plastičnim mjericama kuruzu i kestene iz velikih u male posude i punili kestenima kutije za jaja. Promatrajući razne oblike tikvica uočavali smo, i uspoređivali, odnose veliko – malo. U likovnom kutiću lijepili smo komadiće kolaža i stvarali slike jesenskog šarenog lišća. O jeseni smo učili i kroz razne pjesmice i svakodnevne šetnje bližom okolinom vrtića.

 

 

 

 

 

 

Ivona Car i Mihaela Rendulić, odgojiteljice mlađe skupine Maslačka

 

Povratak