Vijesti

Na putu prema samostalnosti

17.11.2022.

Samostalnost ima važnu ulogu u socio-emocionalnom razvoju djeteta jer utječe na stvaranje pozitivne slike o sebi. Upravo zbog toga i mi u našoj skupini pružamo mogućnost djeci da probaju samostalno izvršiti određene životno praktične aktivnosti koje se odraslima čine jednostavne, ali za djecu predstavljaju pravi izazov. Osobnim primjerom, verbalnom uputom, pohvalom za uspješno obavljen zadatak…, a vodeći se djetetovim individualnim mogućnostima, potičemo djecu na obavljanje sljedećih zadataka:

  • pospremanje igračaka nakon igre
  • samostalnost kod jela (korištenje pribora)
  • samostalno piti iz šalice
  • pospremanje šalice na kolica
  • pospremanje stolice
  • pranje i brisanje ruku
  • čekanje u redu za pranje ruku ili presvlačenje
  • skidanje i obuvanje papuča           

 

 

 

 

 

 

       

 

 

 

Ivon Batković i Jasminka Karadža, odgojiteljice II. jaslica Vrapčića

Povratak