Vijesti

Tjelesne aktivnosti u jaslicama

22.11.2022.

Tjelesne aktivnosti kod djece neophodan su preduvjet zdravog rasta i razvoja.

Svakodnevnim vježbanjem djeca postaju spretnija, sigurnija u kretanju prostorom, ali i u savladavanju prepreka i kontroli određenih pokreta.

Djeca I. jasličke skupine „Vrapčići“ prirodne oblike kretanja usavršavaju kroz raznovrsne tjelesne aktivnosti. To su igre puzanja i provlačenja ispod različitih prepreka ili kroz njih, igre hodanja po različitim podlogama, sa igračkama za vuču, sa guralicama, igre penjanja i spuštanja niz sobni tobogan uz i bez pridržavanja za ruku odgojitelja.

Poticajna sredina potiče i motivira djecu na sudjelovanje te im pruža osjećaj zadovoljstva i uživanja u igri.

 

 

        

 

        

 

 

 

Marina Ferk, Ksenija Mihalinac i Lidija Sporiš, odgojiteljice I. jaslica Vrapčića

Povratak