Vijesti

Lutka u jaslicama

7.12.2022.

U skupinu smo dobili nove lutke što je djeci bio veliki poticaj za razvoj govora. Djeca svaki dan uzimaju lutke te njima izgovaraju svoje prve jednostavne rečenice. Pjevaju im pjesmice koje smo naučili: „Kruška, jabuka, šljiva“, „Mali bratac Ivo“, „Jula i jabuka“, „Prste ima ruka svaka“. Sa lutkama izgovaraju brojalice: „Pliva patka preko Save“, „Boc boc iglicama“, „Išo medo u dućan“, „Eci peci pec“...

Scena i nase scenske improvizacije su im posebno zanimljive te često i djecu uključujemo u razgovor, što oni rado prihvaćaju. Nastojimo u svim situacijama poticati govornu komunikaciju te smo uočile veliki napredak u govoru od početka ove pedagoške godine.

 

 

 

 

 

 

Karolina Šoštar i Barbara Grubić, odgojiteljice II.B jaslica Maslačka

Povratak