Vijesti

Upoznajemo se sa šumskim životinjama

3.1.2023.

Djeca iz mješovite skupine Leptirić iz Međurića upoznali su se sa temom šumske životinje (jež, lisica, zec, medvjed, vuk, jelen, divlja svinja, fazan...)

Kroz razne priče, fotografije šumskih životinja, enciklopedije i edukativnim dokumentarnim filmovima upoznali su njihova obilježja, stanište, čime se hrane te koje životinje spavaju zimski san. Zajednički smo napravili plakat šumskih životinja sa njihovim otiscima koji su potakli djecu na traženje istih prilikom boravka na zraku.

Svi poticaji djecu su  naveli da izrade svoje šumske životinje crteći ih, modelirajući plastelinom i izradom od papirnih tuljaca. Oformili smo centar "Mala šuma" gdje su napravili životinjama  njihove nastambe koristeći se papirnim tuljcima, češerima, lišćem i grančicama.

 

 

 

 

 

 

 

 

Marina Vuković Rast, odgojiteljica 5 satnog programa mješovite skupine Leptirić - Međurić

 

Povratak