Upoznajemo ptice

13.1.2023.

Ugledavši kroz prozor malenu ptičicu koja je u potrazi za hranom kod djece starije C skupine objekta Maslačak  pobudio se interes o temi : ptice zimi. Djeca su postavljala pitanja : gdje žive ptice koje ne odu u toplije krajeve ? gdje pronađu vodu?, čime se hrane?, kako im možemo  pomoći?.

Djeca su proširivala svoja postojeća znanja o temi kroz razne igre i likovne aktivnosti, kroz razgledavanje enciklopedija, časopisa, fotografija, kroz slušanje priča i pjevanje pjesmica.

Saznali su koje sve vrste ptica postoje u našim krajevima, koje ostaju u svojim staništima a koje odlaze u toplije krajeve. Istraživali su fizionomiju ptica, što pokriva tijelo, koliko nogu i prstiju imaju, kako i čime se hrane..

Željka Čajkulić i Kristina Tonković, odgojiteljice starije C skupine Maslačka