Vijesti

Kišom do poplave

16.1.2023.

Starija A skupina objekta Neven provela je aktivnost iz programa HCK Sigurnije škole i vrtići „Kišom do poplave.“ Cilj ove aktivnosti bio je upoznati djecu sa svojstvima vode, podići svijest djece o poplavama, naučiti sudionike kako se pripremiti za poplave te što učiniti u slučaju poplave. Djeca su bila vrlo zainteresirana te su rado sudjelovala u razgovoru i aktivnosti koju smo proveli. Neke od pitanja koje smo koristili za raspravu među djecom na ovu temu: Što je poplava?,  Kako nastaje poplava?, Jeste li ikada doživjeli poplavu?, Može li doći do poplave tamo gdje živite?, Što učiniti u slučaju poplave?, Znate li što je zečji nasip i čemu služi?. A evo i nekih odgovora koje su dala djeca:

LUKA P.: „Zečji nasip sprječava vodu da uđe u kuće.“

 

DORA: „Poplava je kad je po nekoj zemlji ili gradu poplava. Onda bude velika voda pa se stavlja pijesak u vreće da spriječi vodu.“

 

NIKOL: „Poplava je kada je jako velika količina vode i treba stavit zečji nasip.“

 

DOMAGOJ: „Ako zagađujemo okoliš nastaje poplava jer se zemlja jako naljuti i onda nam donese bilo koju opasnost.“

 

LETICIJA: „Poplava može nastati kada se more ubaci u grad i prolije se po gradu.“

 

LUKA Š.: „Poplava nastaje kada puše vjetar i stvori valove koji dođu na obalu i poplave.“

 

 

 

 

 

 

 

 

Manuela Pentek i Mateja Durbek, odgojiteljice starije A skupine Nevena

 

Povratak