Vijesti

Kolač od borovnica

27.2.2023.

Djeca starije skupine Košuta pročitala su slikovnicu „Bruna i borovnica“ iz našeg projekta „Naša mala knjižnica“. Rješavanjem kreativnih zadataka, dobili smo zadatak izrade kolača od borovnica. Nakon što smo pripremili sve potrebne sastojke, stavili pregače, oprali ruke i prionuli smo poslu. Prvo smo proučavali borovnice, koje su boje, kakvog su okusa i mirisa a zatim smo se držali recepta i brojali šalice jer su nam one bila mjera za sve sastojke.

Djeca su bila vrlo uzbuđena i sretna radi izrade kolača i nestrpljivo iščekivala kada će se kolač ispeći. Nakon 40 minuta pečenja, izvadili smo ga iz kalupa i posipali šećerom te nakon ručka pojeli.

Nekolicina djece je rekla da je kolač stvarno bio bolji nego što su očekivali, i da bi mogli  još koji dan od jagoda isti takav napraviti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dajana Tušek i Nikolina Stanić, odgojiteljice starije skupine Košute

Povratak