Vijesti

Senzomotorika u jaslicama

15.5.2023.

Prostor sobe I. jaslica objekta „Vrapčići“ je veseo i razigran, kreiran tako da potiče dječju radoznalost, slobodu istraživanja i eksperimentiranja.

Od jednostavnih i pristupačnih materijala koje je lako nabaviti i kombinirati, izradile smo zanimljive didaktičke igračke koje potiču djecu na stimulaciju senzornog sustava putem osjetila vida, sluha i dodira.

To su senzorne podloge, osjetilni baloni, šuškalice, taktilne ploče, senzorne boce, senzorne vrećice, senzorni štapići. Za igru senzornim pločama djeca pokazuju najveći interes, dodiruju ih te se tako upoznaju s raznim teksturama (glatko, rebrasto, mekano, hrapavo, čupavo, gumeno).

 

 

        

 

        

 

        

 

Marina Ferk, Ksenija Mihalinac i Lidija Sporiš, odgojiteljice I. jaslica Vrapčića

Povratak