Vijesti

Posjet profesionalnog vatrogasca skupini

16.5.2023.

Kroz protekli tjedan u mješovitoj skupini „Pčelica“ u  Banovoj Jaruzi odradili smo  sklop aktivnosti vezanih uz požare koji smo započeli aktivnošću s platforme Hrvatskog Crvenog križa „Sigurnije škole i vrtići“ pod nazivom Podizanje svijesti o sigurnosti u vrtiću u slučaju požara – „Električni uređaji“. Kroz priručnik Hrvatske vatrogasne zajednice pod nazivom „Kako postupiti u slučaju požara“ djeca su se upoznala s postupcima sprječavanja požara i naučila kako se ponašati ako do njega dođe. 

U građevnom su centru gradili vatrogasnu postaju od lego duplo kocaka, u obiteljskom centru igrali igre pretvaranja „Mali vatrogasci“, a u likovnom temperama i pastelama slikali vatrogasca. Pjevali smo „Vatrogasnu pjesmu“, a sklop aktivnosti je završio posjetom Lukina oca, profesionalnog vatrogasca, skupini. Djeci je predstavio svoj opis posla, upoznao ih sa situacijama u kojima mogu potražiti vatrogasnu pomoć i na koji broj ih mogu dobiti, pokazao im svu opremu koju je sadržavalo vozilo kojim je došao, upoznao ih sa zvukovima vatrogasne sirene te im demonstrirao gašenje požara vodom u čemu su se i sami mogli okušati. Kako je izgledao posjet možete vidjeti i na priloženim fotografijama. 

 

 

 

        

 

 

 

 Klaudija Risek i Helena Zulić, odgojiteljice mješovite odgojne skupine „Pčelica“ Banova Jaruga

 

Povratak