Vijesti

Rukomet u vrtićima „Vrtko“

18.1.2024.

Rukomet u vrtićima zajednički je projekt Europske rukometne federacije (EHF) i Hrvatskog rukometnog saveza (HRS) kojem je namjena poboljšati fizičku aktivnost djece te približiti rukometnu igru djeci vrtićkog uzrasta. Dječji vrtić Kutina od 2024. godine postaje dio te zajednice, a od mjeseca siječnja krenuli su prvi treninzi.

 

Navike zdravog življenja i kretanja djeca stječu od najranije dobi, a odrasli im moraju osigurati sve uvjete za to. Važno je kod djece i roditelja osvijestiti važnost motoričke aktivnosti pogotovo u današnje doba kada su znanstveni podaci o pretilosti djece poražavajući. Tjelesna aktivnost temelj je zdravlja i cjelokupnog rasta i razvoja djeteta.

Ovaj projekt koji uključuje djecu u vrtićima svakako će dugoročno pozitivno utjecati na cjelokupni dječji razvoj kao i na poboljšanje kvalitete njihovih života i u odrasloj dobi.

Aktivnosti s djecom provodit će g. Bruno Mikuličić rukometni trener u RK Moslavina.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                  Sandra Todorov, ravnateljica

Povratak