Vijesti

Igre scenskom lutkom

19.1.2024.

Djeca II. jaslica Potočnice rado provode vrijeme u igri scenskom lutkom. Vole lutkarske igre, dramatizacije i improvizacije. Najčešće su to kratke priče, monolozi, pjesmice i brojalice, a često lutka, u rukama odgojitelja, uspostavlja komunikaciju s djecom. Djeci su ponuđene razne scenske lutke; lutke za prste, štapne lutke. Tako su patak, bubamara, žabac, jež, zeko, medo i ostale lutke zabavljači, ali i dobro društvo i motivatori u pospremanju sobe dnevnog boravka i obavljanju drugih životno-praktičnih aktivnosti, u igrama i aktivnostima te su dobri prijatelji kada je potrebno nešto dodati, dati zagrljaj ili poljubac. Kada se lutka nađe u rukama djece ona ispituju njezina svojstva, živo manipuliraju njome i ona je središte njihove igre. Dijete je zadovoljno što ju ima u rukama i oponaša ono viđeno, lutkarske interpretacije odgojitelja. Igra scenskom lutkom izaziva različite  ekspresije na dječjem licu.

 

 

        

 

 

 

 

 

 

 

Željka Čajkulić i Mateja Durbek, odgojiteljice II jaslica Potočnice

Povratak