Vijesti

Mali liječnici

29.1.2024.

Tijekom zimskih mjeseci česte su pojave raznih zdravstvenih tegoba kod djece zbog čega često posjećuju liječnika. Vrlo često djeca pokazuju strah od liječnika, potaknuti time smo  u našoj skupini oformili  kutić liječnika. Igra liječnika je igra koja razvija i maštu i sposobnost za pokazivanje empatije te smanjuje strah od budućih posjeta liječniku.

 

Djeca su ponuđenim materijalima organizirala razne imitativne igre kao što su “Posjet liječniku” i “Lutka je bolesna” (dajemo joj sirup, mjerimo temperaturu, vadimo krv). U igri su se izmjenjivali u ulogama liječnika i pacijenata, imenovali dijelove tijela, te se uljudno ophodili jedni prema drugima.

 

Čitali smo slikovnice Pino kod liječnika, Petra u bolnici i Psića je strah odlaska  doktoru. Kroz razgovor smo zaključili što je sve važno kako bismo bili zdravi te što manje posjećivali liječnika: jesti zdravu hranu, vježbati,  dovoljno spavati, boraviti na svježem zraku, redovito prati ruke i zube.

 

 

 

 

 

 

 

Karolina Šoštar i Slađana Doležal, odgojiteljice mlađe skupine Maslačka

Povratak