Vijesti

Pčelice

17.6.2024.

Djeca iz područnog vrtića „Pčelica“ iz Banove Jaruge nedavno su imala nezaboravno iskustvo upoznavanja s pčelama. Posjetili su nas gosp. Uzel i gosp. Biro iz Udruge pčelara "Metvica". Tijekom posjete djeca su imala priliku promatrati proces nastajanja meda, od prikupljanja peludi do skladištenja u saću. Osim toga, naučili su kako se prirodni vosak pretvara u prekrasne svijeće. Kruna dana bila je degustacija različitih vrsta meda, pružajući djeci priliku da okuse slatki plod pčelinjeg rada. Kroz ovo iskustvo djeca su  naučila važnost očuvanja okoliša i ulogu pčela u prirodi te za zdravlje ljudi. Ova interaktivna edukacija o važnosti pčela i njihovom radu ostavit će neizbrisiv trag u sjećanjima malih istraživača prirode.

 

 

 

 

      

 

 

 

Ivon Batković i Jasmina Ptičar, odgojiteljice objekta "Pčelica" iz Banove Jaruge

 

 

 

Povratak