Vijesti

Donacija roditelja - Boomwhakers melodične cijevi

28.6.2024.

Roditelji starije "B" skupine Maslačka donirali su nam Boomwhackers melodične cijevi. Teodorina mama, gđa Potrebić, prezentirala je djeci i odgojiteljima način igre i sviranja na melodičnim cijevima.

Boomwhackersi su raznobojne zvučne plastične cijevi različitih dužina. Različite boje cijevi označavaju različitu tonsku visinu. Boomwhackerse mogu s lakoćom svirati djeca. Ne moraju poznavati notno pismo jer se koriste pojednostavljenim koloriranim notnim zapisom koji je djeci pristupačniji. Djeca su motivirana jer vrlo brzo svladavaju tehniku sviranja. Ovakav zabavan način muziciranja kod djece razvija koncentraciju, pažnju i osjećaj za ritam. Uz stručnu prezentaciju djeca i odgojiteljice imali su priliku svirati poznate pjesmice. Uz djecu starije B skupine sudjelovala su i djeca starije A skupine s odgojiteljicama.

Zahvaljujemo se svim roditeljima starije B skupine na suradnji i ovoj vrijednoj donaciji koju će korisiti i nadolazeće generacije.

 

 

 

        

 

 

 

 

Vesna Starčević i Natalija Sinkić, odgojiteljice starije B skupine Maslačka

Povratak