Vijesti

Naš vrt

13.3.2020.

Lijepo vrijeme i dolazak proljeća potaknuo nas je na sadnju i uređenje našeg vrta. Roditelji su se aktivno uključili u donošenje raznih sjemenki povrća (mrkva, peršin, krastavci, rajčica, salata) na čemu im se zahvaljujemo. S djecom smo prethodno istaživali, postavljali im pitanja tipa “Što je potrebno biljci za rast”. Gledanjem edukativnih videozapisa istraživali su na koji način treba pripremiti zemlju za sadnju povrća. Prvo smo morali isčupati korov, prekopati zemlju te pripremiti gredice za sadnju novog povrća. Aktivnostima prilikom sađenja vrta potičemo razvoj motorike, spretnosti te stjecanje odgovornosti budući da o biljkama treba svakodnevno brinuti, zalijevati, plijeviti, …

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ana Kos i Ivana Hostić, odgoojiteljice starije B skupine Nevena

Povratak